DOCHODZENIE ODSZKODOWAŃ, ODSZKODOWANIA ZA WYPADKI – LESZNO

W przypadku zaistnienia wypadku w wielu sytuacjach można ubiegać się o otrzymanie odszkodowania. Niestety, zarówno zawiłości prawne w tym zakresie i problem z uzyskaniem właściwej dla zdarzenia kwoty roszczeń mogą zniechęcać osoby poszkodowane, dlatego warto skorzystać z profesjonalnej pomocy. Nasza Kancelaria oferuje dochodzenie odszkodowań. Działamy na terenie Leszna i innych miast w Wielkopolsce, jednak w niektórych przypadkach usługi świadczymy w innych województwach.

Dochodzenie odszkodowań jest usługą o szerokim zakresie i dotyczyć może wielu zdarzeń:

  • wypadków przy pracy,

  • wypadków komunikacyjnych i kolizji samochodowych,

  • wypadków w gospodarstwie rolnym,

  • wypadków związanych z potknięciem/poślizgnięciem,

  • błędów medycznych.

W przypadku kolizji samochodowej lub wypadku zajmiemy się dochodzeniem odszkodowania za uszkodzenie pojazdu, ale też kosztów holowania i wynajmu auta zastępczego. W razie uszczerbku na zdrowiu lub krzywdy psychicznej zaistniałej przez zdarzenie będziemy także dochodzić zadośćuczynień.

Zdajemy sobie sprawę, że niektóre zdarzenia sprawiają, że osoba poszkodowana nie jest w stanie co najmniej przez pewien czas pracować, dlatego pomagamy także ludziom w odzyskaniu pieniędzy za utracone dochody, koszty dojazdów do placówki medycznej, rehabilitacji, leków itd.

Wiele wypadków zdarza się także w miejscu pracy. Niezależnie od tego, czy jest to gospodarstwo rolne, czy biuro – nieszczęśliwe zdarzenie w większości przypadków daje możliwość uzyskania odszkodowania. Warto wiedzieć, że świadczenia może otrzymać także osoba, która pracuje na rzecz danego przedsiębiorstwa i została poszkodowana w drodze do lub z pracy.

Nawet zwykły spacer może się okazać niebezpieczny. Przykładowo, idąc niezadbanym chodnikiem, można potknąć się na nierównościach, dlatego także w tym przypadku można starać się o dochodzenie odszkodowania od właściciela terenu.

Wiele osób cierpi także na skutek błędów medycznych. Jeżeli zostało się osobą poszkodowaną przez nieprofesjonalne zachowanie lekarza, a więc niewłaściwą diagnozę, błąd podczas zabiegu itd., to można ubiegać się o otrzymanie odszkodowania.

Niezależnie od zaistniałej sytuacji, proponowane przez naszą kancelarię dochodzenie odszkodowań w Lesznie opiera się na w pełni profesjonalnych i przemyślanych działaniach. Dbamy o dobro klienta, a także tłumaczymy wszelkie podejmowane przez nas kroki.

W razie pytań serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszym biurem, udzielimy potrzebnych odpowiedzi i podamy termin spotkania z radcą prawnym!